Domů Pevnost Evropa Papež odsoudil proti-imigrantskou politiku

Papež odsoudil proti-imigrantskou politiku

0
Foto: AP

Týden po volbách v Itálii, ve kterých lidé zatratili promigrační politiky, papež František vystoupil proti stranám, které jsou podle něj založené na strachu z migrantů.

“Strach se často zaměřuje na cizince, toho, kdo se od nás liší, kdo je chudý, jakoby to byl nepřítel,” řekl papež v neděli na setkání s věřícími.

“Lidé dokonce spřádají plány rozvoje národů založené na boji s těmito lidmi. A pak se proti těmto lidem bráníme a myslíme si, že tak si uchováme to, co máme, nebo kým jsme.”

Z celé Itálie přicházejí zprávy nejen o problémech s imigranty, ale i o tom, jak v místech, kde jsou jejich počty vyšší, mizí italské prostředí a je nahrazováno něčím cizím, neznámým, pro Italy těžko stravitelným. Strach z těchto změn, které Italové nevnímají pozitivně, byl i důvodem toho, proč volby dopadly, jak dopadly.

Papež ale před tímto racionálním strachem varuje. “Strach je dávná nemoc a špatný rádce, vůči které křesťané nejsou imunní. Naše doba vnímá velké obavy tváří tvář masivnímu rozsahu globalizace,” řekl.

“Slovo boží vás v minulosti chránilo před pokušením ideologie a dnes vás osvobozuje od hrozby strachu,” dodal.

Komentáře

komentáře