Šéfka marketingu v Uberu: Bílých mužů je ve firmě moc

0
Bozoma Saint John, Wikipedia

“Chci, aby se bílí muži rozhlédli ve svých kancelářích a řekli si: ‘Aha, je tu hodně bílých mužů. Pojďme to změnit,'” říká v africké Ghaně narozená šéfka marketingu taxi služby Uber, která působí i v České republice.

Tzv.diverzitu, což není nic jiné, než snižování stavu bílých lidí, prý nemají prosazovat příslušníci menšin, ale bílí. A to se konečně už děje. Vždyť i Bozoma Saint John nebyla najatá pro své kvality, ale poté, co byla společnost kritizována, že není dostatečně diverzifikovaná. A její přijetí má nyní efekt sněhové koule, protože nová šéfka marketingu nechce ve vysokých pozicích v Uberu zůstat jediná, co není bílá.

Co na tom, že bílí mohou mít lepší kvalifikaci. Diverzita je jako náboženství, kterému se nesmí vzdorovat, a snižování počtu bílých a zvyšování počtu nebílých je prý cesta vpřed.

Hej! Dařilo se nám dobře i bez diverzity. Jižní Afrika, Austrálie, Nový Zéland, USA, Kanada a samozřejmě Evropa. Ač tvoříme v celém světě menšinu, nechali jsme v něm velikou stopu a to především v oblasti vědy. Na základě jakých empirických důkazů nám chce někdo tvrdit, že diverzita nás učiní silnějšími? Příklad jakého státu nám ukáží?

Pokud je v Uberu příliš bílých mužů, má to svůj důvod. A není to diskriminace.

Komentáře

komentáře