Protokol o nevpuštění aktivistů do Británie připomíná naší komunistickou minulost

0
Foto: Twitter Tommy Robinson

Kdo jen trochu sleduje, s jakou lehkostí se po západní Evropě pohybují nelegální imigranti, kteří podle policejních statistik představují pro Evropany reálné nebezpečí, zarazí ho pečlivost, při které nebyli v posledních dnech do Británie vpuštěni tři mírumilovní političtí aktivisté. Lauren Southern, absurdnost jejíhož případu Středoevropan popsal, a Martin Sellner a Brittany Pettibone, které zatím jen naťukl. Stejně jako v případě Lauren byly důvody pro jejich nevpuštění do Británie šokující a připomínaly nám Čechům doby před rokem 1989 i krátké období okolo roku 2009, kdy se orgány činné v trestním řízení pokoušely této době znovu přiblížit.

K dispozici je protokol, který britská strana vystavila Brittany Pettibone a který zdůvodňuje, proč do Británie nesmí.

V prvé řadě je plný gramatických chyb. Typické pro totalitní systémy, kde kompetenci nahrazovala horlivost, ale i typické pro země západní Evropy, kde kompetenci nahradily kvóty.

Nejprve k chybám. “speakers corner” místo “Speakers´Corner”, “insight” místo “incite” a používání velkého písma na začátku zájmen a podstatných jmen dle libosti. Člověk nemusí být rodilý mluvčí a vidí to, co nějaký kvótový případ vypisující protokol zřejmě neviděl.

Zarážející jsou ale hlavně důvody k nevpuštění. Brittany je vytýkáno, že chtěla v Británii udělat rozhovor s Tommy Robinsonem, který je v protokolu uveden jako krajně pravicový vůdce, jehož materiály a projevy prý podněcují rasovou nenávist. Tommy na to okamžitě zareagoval a ministerstvu vnitra vzkázal, že pokud podněcuje rasovou nenávist, ať ho vezmou k soudu a soudí ho.

Dalším důvodem bylo, že Brittany prohlásila, že bude na kameru natáčet svého přítele Martina Sellnera, který se s projevem chystal vystoupit v Hyde Parku. Jestli už jen tento důvod nestačí k humanitárnímu bombardování Londýna, tak nevím co jiného. Jde přece o jasný projev zvůle totalitního režimu. Nevpustíme tě k nám, protože si chtěla natáčet projev svého přítele na místě v Hyde Parku, které už od 19.století slouží jako symbol svobody slova.

Třešničkou na dortu je vytýkání Brittany a jejímu příteli, že uvažovali o tom, že Martinův projev může vyvolat násilí. Ano, ale vůči nim. Trestné jsou projevy, které podnítí násilí. Tedy projevy typu “běžte zapálit auta boháčům”. Trestný není projev, kdy já něco řeknu, a někdo mě za to zmlátí. Což by v Hyde Parku Sellnerovi hrozilo ze strany levicových extremistů.

A kapkou čokolády na pomyslné třešničce na dortu je vytýkání, že Sellner je spoluzakladatel Generace Identity, která je prý v Británii vnímána jako pravicová organizace. Takže jinými slovy, být pravičák je důvodem nevpuštění do Británie.

Pokud za tento protokol nebudou na britském ministerstvu vnitra, které do země nechalo vrátit 400 bojovníků IS, padat hlavy, tak by Česká republika, pokud chce zůstat demokracií, měla s Británií přerušit diplomatické styky. S komunisty se totiž nemluví ani nejedná.

K případu se mimo jiné vyjádřil už i Farage nebo americká stanice Fox News.

Komentáře

komentáře