Rakouská policie spustila razie proti azylantům. Ministr vnitra Kickl chystá zpřísnění pravidel

0
Foto: APA

Ministr vnitra Herbert Kickl (FPÖ) reaguje na nedávné útoky ve Vídni. Žadatelé o azyl, kteří spáchají trestný čin, mají být zatčeni, umístěni do vazby a po odpykání trestu deportováni.

“Pokud jsou žadatelé o azyl ve vazbě, proces vyřízení jejich věci musí být co nejrychlejší,” řekl dnes Kickl. Také oznámil zvýšené policejní razie na místech, kde se ve Vídni hojně vyskytují migranti.

Událostí, která to spustila, byl případ Afgánce, který ve Vídni pobodal čtyři lidi. Muž do země přišel v roce 2015 v migrační vlně. Když zjistil, že zde azyl nedostane, přihlásil se do procesu, který umožní jeho dobrovolný návrat. To mu bylo schváleno, ale k jeho deportaci nedošlo.

Muž se pak dostal do drogové scény. V roce 2017 byl ve Vídni odsouzen za prodej drog na několik měsíců do vězení. Když byl v prosinci propuštěn, měl být deportován, ale úřady opět pracovaly pomalu a muž zůstal na svobodě. Ministr vnitra proto oznámil, že se nyní stát zaměří na tyto systémové nedostatky. Každopádně, jak Kickl řekl, současný azylový zákon neodpovídá požadavkům globalizovaného světa. Reaguje tím na to, že podle azylového zákona by v Rakousku na azyl měly teoreticky nárok miliony lidí z celého světa.

Kickl se vyslovil i proti neziskovkám a politické opozici, které deportacím brání. Podle Kickla jeho ministerstvo čelí silnému odporu.

Komentáře

komentáře