Starého Švéda tahají udavači po soudech kvůli příspěvkům na Facebooku

0
Foto: Samnytt.se

Švédský důchodce, který chce zůstat v anonymitě, poskytl rozhovor švédským novinám ohledně svého případu, kdy byl obviněn za příspěvky na Facebooku. Za jeho obviněním stojí udavačská skupina Näthatsgranskaren podporovaná penězi EU, o které již Středoevropan něco psal.

Důchodci jednoho dne přišel dopis od policie, aby se dostavil k výslechu. Udání za jeho příspěvky poslal přímo Tomas Åberg. Jeden z problémových příspěvků, který byl napsán v diskusi o sexuálním násilí proti švédským ženám, zněl takto:

“Probuďte se! To nejsou Švédi, kteří páchají skupinová znásilnění, ale ti tzv. “nově příchozí”, Afgánci, Arabové Afričané atd. Přestaňte ty fakta před námi zatajovat!”

Soud, který o muži rozhodoval, prohlásil, že toto tvrzení vyvolává nenávist proti skupině obyvatel. Ohledně druhého příspěvku, ve kterém se podobně vyjadřoval na adresu muslimů, soud problém neshledal. Dosud nikdy netrestaný důchodce byl odsouzen k pokutě 3800 švédských korun.

Vyšetřovatelé se při řešení případu starého muže a dalších případů obrátili na Facebook, aby jim pomohl odhalit identifikaci “pachatelů”. Ale Facebook je odmítl. Švédským policistům sdělil, že vyvolávání nenávisti proti skupině obyvatel není v USA trestný čin. Bravo.

Komentáře

komentáře