Facebook smazal stránku Britain First. Měla 2 miliony fanoušků

0

Pamatujete, jak Facebook smazal stránku Islám v ČR nechceme? Měla skoro 200 tisíc členů a tehdy jsme si říkali, že je to ze strany Facebooku přes čáru. Na Facebooku už několik let existuje stránka Antifa, která běžně sdílí fotografie a články podporující násilí proti tzv. náckům, přesto je její život bez problémů. No a nyní v Británii Facebook smazal stránku, která měla fanoušků 2 miliony. Organizace Britain First.

Podle Facebooku skupina opakovaně porušila tzv. standardy komunity. Kdo zná, jakým způsobem Facebook s těmito standardy pracuje, ví, že se vztahují jen na pravicové stránky a účty.

Vyjádření Facebooku k odstranění účtu je na přiložené fotografii. Vyplývá z něj, že Facebook si sám určuje, co je legitimní projev, a co ne. Netřeba dodávat, že obsah Facebooku Britain First nebyl trestný a Facebook se rozhodl jen podle svých politických preferencí.

Kromě Facebooku Britain First byly odstraněny i účty jeho vedení, tedy Jaydy Fransen a Paula Goldinga. Skupině nebude dovoleno si vytvořit náhradní stránky.

Ve stínu nedávného vyhoštění a nevpuštění tří pravicových aktivistů do Británie není překvapením, že krok Facebooku schválila i britská premiérka Theresa May a řekla, že doufá, že další technologické společnosti budou následovat.

Smazání pochopitelně podpořil i muslimský starosta Londýna Sadiq Khan: “Britain First je zlá a nenávistná skupina. Jejich zvrhlé záměry vyvolávat nenávist v naší společnosti přes sociální média jsou zavrženíhodné. Rozhodnutí Facebooku jejich obsah smazat vítám.”

Komentáře

komentáře