Švédský výrobce neprůstřelného skla hlásí rekordní prodeje

0
Ilustrační foto: Essex Safety Glass

Švédský výrobce neprůstřelného skla ohlásil mnohamilionové objednávky svých produktů, které se používají jako ochrana proti terorismu a útokům střelnými zbraněmi. Všechny objednávky se týkají Švédska.

Společnost Hammerglass odmítla zveřejnit, kdo objednávky za 18 milionů švédských korun udělal a kde budou okna a dveře instalovány. Sklo si dělá reklamu na tom, že je schopné ustát tlak výbuchu ekvivalentu 100 kg TNT, informuje švédský ekonomický deník 8till5.

Společnost v tiskovém prohlášení sdělila, že nemůže sdělit žádné detaily k instalaci, ale zveřejnila, že neprůstřelné sklo bude použito na ochranu již postavené budovy.

“Žijeme ve světě stále rostoucího rizika teroristických útoků a víc a víc lidí si uvědomuje důležitost mít náležitou ochranu, když by se něco mělo stát.”

Potřeba opevnit budovy sklem, které odolá střelbě a výbuchu, není ve Švédsku žádným překvapením. Středoevropan už informoval o několika případech napadení policejních služeben. Došlo buď k ostřelování budovy, nebo útokům granátem. Nejčastěji na imigrantských předměstích velkých švédských měst.

Komentáře

komentáře