Americký Huffington Post se chlubí, že zveřejňuje méně esejí bílých autorů. Úmyslně.

0
Chloe Angyal z Huffington Post se pyšní, že dala méně prostoru bílým autorům

Už si dávno nemusíme představovat, jak pro nás bílé bude vypadat společnost, která je více diverzifikovaná, progresivní a liberální. Bude nás v ní méně. A to ve všech ohledech.

Redaktorka liberálních webových stránek The Huffington Post, které zveřejňují eseje různých autorů na různá témata, se na Twitteru hrdě pochlubila něčím, za co by se jako běloška spíš měla stydět.

“Naše cíle pro tento měsíc byly: méně než 50 procent bílých autorů (povedlo se!), asijská reprezentace, která odpovídá nebo je vyšší US populaci (povedlo se!), více trans a ne-binárních autorů (povedlo se, ale chci to zlepšit).”

Chloe Angyal fakticky říká, že diskriminují stále ještě většinovou bílou americkou populaci ve prospěch nebílé.

Její příspěvek pochopitelně vyvolal různé reakce. Od pochvalného mručení progresivistů, po nesouhlas lidí, kteří se domnívají, že na prvním místě by neměla být diverzita, ale kvalita obsahu.

Skvělý postřeh měla uživatelka Twitteru jménem Sarah, která poukázala na upřednostňování některých autorů podle jejich rasy nebo pohlavní identity.

“Musejí být hrozně nadšení, že jste je zařadili, když vědí, že byli vybráni kvůli své identitě, a ne kvalitě své práce.”

Komentáře

komentáře