Tommy Robinson byl policií vytlačen od Speakers’ Corner v Hyde Parku

0
screen shot

Lidé v Británii žijí v “éře po svobodě slova”, řekl na videu aktivista Tommy Robinson, který si natočil, jak ho policie vyhazuje z Hyde Parku od Speakers’ Corner, posvátného místa pro svobodu slova.

“Snažím se mluvit o tom, že svoboda slova je v ohrožení, a jak se snažím mluvit o svobodě slova, objeví se tito chlapi,” říká na videu Robinson a ukazuje policisty. Ti mu prý řekli, že mu nebude dovoleno mluvit, a nařídili mu, aby on a jeho tým park opustili.

“Chtěl jsem tu mluvit o hodnotě a historii Speakers’ Corner. Tři sta let sem lidé chodili s různými názory, od Orwella přes Lenina až po Karla Marxe. Lidé mohli do tohoto parku přijít a kritizovat různé názory, debatovat.”

“To se nyní změnilo,” říká Robinson a tvrdí, že svoboda v Británii už neexistuje, protože “pokud kritizujete islám, vláda po vás půjde, policie po vás půjde.”

Na videu, kde je vidět, jak policisté po Robinsonovi chtějí jeho nacionále, ačkoliv je pochopitelně dobře znají, Robinson zmiňuje i nedávnou deportaci a nevpuštění tří pravicových aktivistů, což podle něj stav svobody v Británii jen podtrhuje.

Komentáře

komentáře