Nový německý ministr vnitra Seehofer: Islám do Německa nepatří

0
Foto: APA, koláž

Nově jmenovaný německý ministr vnitra Horst Seehofer řekl, že islám do Německa nepatří. Stalo se tak v rozhovoru, který byl zveřejněn dnes, a jde o slova, která jej staví do střetu s kancléřkou Merkelovou.

Seehofer také představil sérii opatření, která mají tvrdě řešit migraci, což je krok, který má zvrátit úspěch Alternativy pro Německo.

“Islám do Německa nepatří,” řekl Seehofer pro Bild. Přitom bývalý německý prezident Wulff v roce 2010 řekl, že islám je součástí Německa. V roce 2015 se na Wulffova slova odvolávala kancléřka Merkelová, když reagovala na sílící demonstrace vlasteneckého hnutí Pegida.

Německá vláda odhaduje, že v zemi žije mezi 4,4 a 4,7 milion muslimů. Mnozí z nich mají turecké kořeny.

Seehofer, který je členem bavorské CSU, sestry vládnoucí CDU, jen trochu víc vpravo, řekl, že chce prosadit rychlejší deportace.

Chce také řešit důvody, proč lidé utíkají ze svých zemí a klasifikovat více států jako “bezpečné země”, aby bylo možné neúspěšné žadatele o azyl snadněji deportovat.

Seehofer nicméně řekl, že na rozdíl od islámu, muslimové žijící v Německu do Německa patří. Je ale třeba ctít, že srdcem Německa je křesťanství.

“Můj vzkaz je: Muslimové musejí žít s námi, ne vedle nás nebo proti nám,” řekl.

Až ale bude muslimů v Německu víc, budou se pana Seehofera ptát o svolení, zda svůj islám mohou propagovat a šířit? Jistě ne.

Komentáře

komentáře