Tommy Robinson pozván do britského parlamentu. Politici zuří.

0
Foto: Twitter

Britský politický establishment zuří. Lord Malcolm Pearson, který v minulosti vedl stranu UKIP, totiž do parlamentu pozval Tommy Robinsona, a vedl s ním zde rozhovor.

Poslankyně Sayeeda Warsi, která je pakistánského původu a muslimského vyznání, a má za sebou několik politických skandálů, kvůli tomu na Pearsona zaútočila při slyšení v parlamentu o tzv.nenávistných projevech online.

“Možná… by mohl vysvětlit, zda si myslí, že je vhodné pro členy parlamentu zvát takové lidi, jako je Tommy Robinson, do prostor této budovy v době, kdy je zde zvýšené riziko zločinů z nenávisti a poslanci obdržují nenávistné dopisy.”

Na její slova reagovala její kolegyně z Konzervativní strany, baronka Williams of Trafford: “Jako legislativci pro tuto zemi máme silnou zodpovědnost a děsí mě, když vidím jisté dost extrémní lidi, jak jsou zváni do Westminsteru, aby propagovali svou nenávist.”

Lord Pearson Robinsonovi v jejich rozhovoru řekl: “Sněmovna lordů je velmi eurofilní místo, ale je to také velmi islamofilní místo, a lidé zde jsou zcela mimo realitu. Proto zcela vypínají svojí mysl a kdokoliv se snaží o tom mluvit je okamžitě obviněn ze zločinu z nenávisti.”

Lord řekl, že se dokonce uvažovalo o tom, že by mu nemělo být ve sněmovně dovoleno pokládat otázky o islámu, pakistánských ganzích obtěžujících mladá britská děvčata, a o dalších tématech, protože by to prý ohrozilo bezpečnost sněmovny a přispělo k “nenávisti”, ale projev v prostorách parlamentu je chráněn parlamentním privilegiem.

Komentáře

komentáře