Multikulturní Londýn a rekordní počet střelby a pobodání

0
@LDNairamb

Za třicetiletou historii londýnské letecké (vrtulníky) ambulance záchranáři v roce 2017 poprvé více vyráželi více k pobodáním a střelným zraněním, než k dopravním nehodám.

Nově zveřejněná čísla ukazují, že v roce 2017 letečtí specialisté řešili celkem 560 případů postřelení a pobodání oproti 533 případům dopravních nehod, píše Evening Standard.

Dr.Gareth Grier, přední záchranář letecké ambulance říká, že dnes “není pro naše týmy neobvyklé provádět operace otevřeného hrudníku kvůli pobodání až dvakrát za den”. To prý ještě před pár lety nebylo možné. Zásahy záchranářů mohou za to, že velká část obětí svá zranění přežije.

Podobná čísla přicházejí i z nemocnic. Dr.Martin Griffiths, přední chirurg z Royal London Hospital, promluvil o počtu obětí střelby v dnešním Londýně.

“Počty obětí střelby se od roku 2012 zdvojnásobily. Rok od roku vidíme asi 20 a 30 procentní nárůst.”

Ačkoliv je držení zbraní v Británii státem maximálně omezeno, počet zločinů se střelnou zbraní mezi lety 2015 a 2017 narostl o 42 procent. Počet vražd v Londýně narostl o 27,1 procent a počet vražd mezi mládeží dokonce o 70 procent.

Komentáře

komentáře