Německý muslimský, “integrovaný” policista nechtěl podat kolegyni ruku. Ve službě smí zůstat

0
Foto: dpa

V německé spolkové republice Porýní-Vestfálsko se odehrál incident, jehož aktérem nebyl žádný islámský radikál, ale běžný, takzvaný umírněný muslim. Policista. Jak by se také mohlo říct, integrovaný muslim. Čekali byste, že když je integrovaný, že se bude chovat tak jako každý jiný Němec. Ale to se nestalo, píše Spiegel.

Během slavnostní ceremonie, při které se policistům, včetně tohoto, udílelo povýšení, chtěla jedna policistka svému muslimskému kolegovi pogratulovat podáním ruky. Muslimský policista ale ruku nepřijal a naznačil, že ženě ruku podat nemíní.

Jeho nadřízení se ovšem tento projev jeho náboženského vyznání rozhodli netolerovat a potrestali jej. Policista musí napsat prohlášení stvrzující jeho závazek k německé Ústavě a zaplatit pokutu 1000 eur.

V prohlášení musí policista napsat, že se doživotně zavazuje “jako představitel policejního sboru Porýní-Vestfálska brát ženy bez výjimky a bez váhání jako rovné”. Ve službě nesmí ženám odmítnout podání ruky jako projev respektu a uznání jejich rovnosti. Pokud tato nařízení poruší, bude ze sboru vyhozen.

Proč nebyl vyhozen už teď, za to může fakt, že jeho jednání prý nemělo protiústavní charakter. Ve službě tedy zůstává. Každopádně jen blázen by si mohl myslet, že jako mávnutím kouzelného proutku se jeho postoj k ženám změní. Půjde jen o přetvářku.

Komentáře

komentáře