V Durynsku objevili laboratoř na výrobu bomb. Stojí za ní německá Antifa.

0
Foto: NATALIE BEHRING

Německé úřady podle německých médií objevily obrovské zásoby chemikálií, výbušnin a mobilní laboratoř na výrobu bomb napojenou na německou teroristickou skupinu Antifa. Spekuluje se, že úlovek spojovaný s levicovými extremisty nebyl zrovna horlivě prošetřován z politických důvodů, píše Díe Welt.

Bodo Ramelow, člen postkomunistické Levice a ministerský prezident Durynska, před časem jednoho z obviněných v souvislosti s nálezem vyznamenal za “odhodlání v boji s ‘neonacisty'”.

Nález naznačuje, že mluvčí organizace, kterou durynská vláda vyznamenala, připravoval útok s výbušninou, říká Mike Mohring, který v Durynsku předsedá křesťanským demokratům CDU. Podivuje se také nad absolutním mlčením durynské vlády k celé věci.

“Máme v Durynsku co dělat s krajně pravicovým násilím, ale eskalace levicového násilí na summitu G20 v Hamburku ukázala, že nebezpečný potenciál je i na druhé straně,” říká durynský ministr vnitra Georg Maier, který jakoby žil posledních 30 let někde na Marsu a předstírá, že o masivním levicovém sklonu k násilí slyší poprvé až letos.

Kauzou byla poškozená i hrdá antifašistka a poslankyně z Levice, Katharina König-Preuss, která jednoho z obviněných zná osobně.

Policie v domě jednoho z obviněných našla velké množství kyseliny máselné, kterou levice rutinně používá po celé Evropě při útocích na své politické oponenty. Českou republiku nevyjímaje. Obviněný se hájí, že kyselina byla pro jeho matku, která jí využívá jako odpuzovač v zemědělství, což je její původní účel.

Komentáře

komentáře