Čínští diváci zavrhli Černého pantera. Film je pro ně “příliš černý”

0
Matt Kennedy/©Marvel Studios 2018

Super extra mega fantastický film o fiktivní africké zemi Wakanda plní sedadla v čínských kinech, ale názory na film ze strany čínských diváků jsou rozpačité. Vadí především to, že obsazení filmu je téměř zcela složené z černých herců. Číňané mluví o rasismu.

Na čínských stránkách, kde lidé hodnotí filmy, má Černý panter 6,7 bodů z 10. Film se podle nich snaží být příliš politicky korektní. Někteří se necítí komfortně z tolika černých herců pohromadě.

“Možná Číňané ještě nejsou zvyklí na film plný černých lidí,” píše jeden divák. Ten tvrdí, že během filmu asi 10 krát málem usnul. “Černý panter je černý, všechny hlavní postavy jsou černé, hodně scén je černých, honička v autech je černá, ta černota mě opravdu uspala.”

Další si stěžoval na podobný problém: “Když jsem přišel do kina, několik černých lidí bojovalo ve tmě. Nikdy jsem nebyl v tak tmavém kině, abych nemohl najít své sedadlo.”

Další psal, že zážitek byl ještě horší v 3D: “Film je plný černých herců a hereček. A také proto, že filmové barvy jsou trochu tmavší, je mučení pro oči sledovat film v 3D.”

Zážitky čínských diváků z fiktivní Wakandy jsou zajímavé i s ohledem na současnou situaci v Africe, kdy na černém kontinentu působí tisíce čínských státních i soukromých firem a snaží se tu dělat business. Na YouTube je ukázka z 6 let starého dokumentu, který čínskou zkušenost v Africe přibližuje.

Komentáře

komentáře