Kronika Jižní Afriky: Masakr rodiny Potgieterů

0

Byla jedna bílá jihoafrická rodina. Wilna a Attie Potgieterovi a jejich malá Willemien. Wilnu umučili k smrti, Attieho ubodali 151 ranami, a Willemienu vykoupali v krvi rodičů a pak střelili do hlavy.

Ačkoliv jde o případ starý osm let, nesmí zůstat zapomenut.

Šest lidských bestií v prosinci roku 2010 napadlo farmu v jihoafrické provincii Free State poblíž Lindley. Nejprve venku zaútočili na otce rodiny, Attieho Potgietera, a vším nářadím, které farma dala, jej ubodali k smrti. Na těle muže se při pitvě našlo celkem 151 ran. Bestiální vražda plná nenávisti.

Když byli tito barbaři s mužem hotovi, celí od krve vtrhli do domu, kde byla Attieho žena a jejich malá dcerka. Wilnu sekli několikrát mačetou do hlavy a poté jí zblízka střelili do krku. Ani jí nestihli znásilnit.

Z rodiny Potgieterových už zbývala jen malá Willemeien. Mohli jí klidně nechat žít a odejít s lupem, nebo čímkoliv, pro co si na farmu přišli. Tito ďáblové ale ještě neměli zabíjení dost a malou holčičku nejprve vykoupali v krvi jejích mrtvých rodičů a pak, zcela zbytečně vzali její život kulkou do hlavy.

Pětici pachatelů se policii po pěti měsících podařilo dopadnout. Soud trval měsíc a zazněly u něj všechny děsivé detaily vraždy i to, že útok byl plánovaný. Tři hlavní aktéři byli odsouzeni na doživotí.

Komentáře

komentáře