Německá tajná služba varuje před islamistickými útoky na děti ve školkách a nemocnicích

0
Shutterstock

Německý Úřad na ochranu ústavy varuje před tím, že se množí zprávy o zájmu džihádistů útočit na velice netradičních místech.

Analýza úřadu mluví o rostoucí úloze tzv.osamělých vlků. Tedy útočníků jen volně napojených na džihádistické struktury, kteří mohou zaútočit kdykoliv a kdekoliv. Propaganda džihádistů nyní na tyto osamělé teroristy cílí a sociální sítě a diskusní skupiny prý denně obsahují manuály, jak tito jednotlivci mohou podniknout útok. Na rozdíl od předchozích výzev se nyní víc a víc mluví o útocích na děti. Islámský stát přímo mluví o útocích na školky a dětské nemocnice.

Poté, co Islámský stát přestal být konvenční bojovou silou, spoléhá se prý na útoky jednotlivců, které mají “demonstrovat pokračující existenci jeho efektivnosti”. V roce 2017 v Evropě proběhlo více útoků ze strany jednotlivců, než dříve. Často jsou k útokům používány nože.

Osamělí vlci představují veliké nebezpečí. Fanatičtí jednotlivci, kteří se tiše zradikalizují a než spáchají útok, nepřitahují pozornost. Kromě nich je ale také třeba počítat s navrátilci ze středního východu, které vlády evropských zemí obvykle nechávají být a na jejichž sledování nemají zdroje

Komentáře

komentáře