Robinson dnes četl v Hyde Parku zakázanou Sellnerovu řeč. Přišlo 1000 lidí

0

Někdo dnes na Twitteru napsal, že kdyby britské úřady minulý týden nechaly rakouského aktivistu Martina Sellnera v Hyde Parku promluvit, jeho řeč by oslovila možná pár set lidí. Tím, že mu do Británie zakázaly vstup jen proto, že chtěl v Hyde Parku na posvátném místě pro svobodu slova mluvit právě o svobodě slova, jeho kauze daly hlas. A když dnes jeho řeč v Hyde Parku četl Tommy Robinson, na místě jej poslouchalo nejméně 1000 lidí a desetitisíce sledovaly živý přenos na internetu.

Je vážně směšné sledovat české studentíky, jak kňourají nad údajným omezováním svobody slova v České republice, ačkoliv kromě nedávného obvinění Martina Zapletala pro jeho proti-islámský projev je v současné době situace celkem dobrá. Nekonají se razie proti pravicovým disidentům jako před 9 lety. Lidé nejsou celé měsíce na vazbě za lepení samolepek nebo pořádání koncertů, jako před 9 lety. Policie obušky a vodními děly nerozhání shromáždění pravičáků v českých městech. Jediné, co se dnes děje, je povzdechnutí si prezidenta Zemana nad neobjektivností některých českých médií, včetně veřejnoprávní ČT, a studenti jsou hned v ulicích. Když nám policie vyrážela dveře od bytů, dávala pouta, a vláčela nás po policejních služebnách jen pro naše názory, tito studentíci byli většinou zticha a možná nám to i ve své pravdě a lásce přáli.

V západní Evropě ale máme skutečné kauzy omezování svobody a Británie v posledním týdnu nasadila laťku opravdu vysoko.

Včera byl na letišti v Londýně zadržen zakladatel německého hnutí Pegida Lutz Bachman. Důvod? V jeho batohu se našla řeč, kterou chtěl dnes přednést v Hyde Parku. Noc strávil v cele a dnes byl poslán letadlem zpět do Německa.

Tommy Robinson chtěl Sellnerovu řeč přečíst v Hyde Parku už před několika dny. Policie jej v parku zadržela, vykázala a myslela si, že tím je celá věc odbytá. Ale pravdu nejde tak snadno umlčet. Robinson jednoduše na dnešek oznámil do Hyde Parku velké shromáždění a celá kauza už se stala tak velkou, že jí nešlo zastavit.

Podle živých přenosů a fotografií z místa se v Hyde Parku sešlo asi 1000 přátel svobody. Proti nim v parku stáli různí levicoví aktivisté a zahalení muslimští radikálové. Podle několika tweetů a i jednoho videa došlo k několika potyčkám, ve kterých prý rudí vždy tahali za kratší konec. Je také třeba říct, že v parku bylo veliké množství policie.

Podstatné je ale to, že Tommymu se nakonec Sellnerovu řeč podařilo přečíst a svoboda slova i přes perzekuci ze strany britské vlády a násilí levice a radikálních muslimů slavila vítězství.

Komentáře

komentáře