Britské ženy svérázně protestují proti transgenderové invazi ženských šaten

0

Skupina britských žen se rozhodla “identifikovat” jako muži, aby se dostala na plaveckou lekci jen pro muže. Pár žen vešel do bazénu nahoře bez poté, co bazén předtím dovolil mužům, kteří se identifikovali jako transgender ženy, vstoupit do ženského bazénu.

Ženy se do bazénu dostaly přes mužské šatny. Přivolanému managementu řekly, že se identifikují jako muži.

“Děláme to, abychom upozornily na směšnou a nebezpečnou aktivitu tzv.sebeidentifikace,” říká jedna z nich. “Zjevně nejsme muži, ale když řekneme, že jsme, je nám dovoleno se zapojit do čistě mužských aktivit.”

Ženy řekly, že je většina mužů ignorovala, ale jeden starší gentleman se jich nakonec zeptal, zda vědí, že jsou na plavecké lekci pro muže.

“Zeptal se, jestli víme, že je to jen pro muže. Řekla jsem mu, že jsem muž, a on zareagoval: ‘Ó, vážně?’ To byla velmi britská reakce. Nesnažíme se nikoho za každou cenu urazit, ale spíš vzbudit pozornost.”

“Nikdy jsem nebyla aktivistka a jsem kvůli tomu velmi nervózní, ale okolnosti mě přinutily jednat,” říká jedna z nich. “Je to o bezpečnosti a důstojnosti – lidé mají právo na segregované prostory. Prostě nestačí říct, že jsem muž a použít pánskou šatnu.”

Ženy říkají, že psaly managementu bazénu s dotazem, jaká jsou pravidla pro lidi, kteří se identifikují jako jiné pohlaví a bylo jim řečeno, že si zákazníci mohou vybrat jakoukoliv šatnu, ve které se cítí komfortně.

Ženy chtějí demonstrativně “nabourat” další místa, kde se schází jen muži a upozornit tak na absurdnost tzv. politiky identity.

Komentáře

komentáře