Ilegální imigranti a levice v Řecku demonstrovali proti “rasismu”

0
@lanniedaverio

Tisíce demonstrantů z řad řecké levice a nelegálních imigrantů v sobotu pochodovalo v Aténách a požadovalo “otevření hranic” poté, co se o víkendu v Egejském moři utopilo šestnáct imigrantů. Demonstranti protestovali proti údajnému rasismu a měli mnoho ručně dělaných transparentů.

V zástupu šli i děti, které měli na obličejích namalované černé čáry údajně symbolizující ostnatý drát, který od roku 2015 Evropu chrání před neomezeným pohybem milionů neevropských migrantů.

Kreativita na straně imigrantů byla velkým dílem jejich levicových přátel. Média vyzpovídala jednu Kanaďanku jménem Chloe. “Toto jistě není první loď, která se potopila, a bohužel není ani poslední. Musí být lepší způsob a bezpečnější cesta, jak sem tyto lidi dostat a nechat je utopit uprostřed oceánu (sic!) je prostě nepřijatelné.”

Podobně mluvil i řecký aktivista Petros Costantinou. “Je to zločin na rukou Evropské unie, která podepsala dohodu mezi EU a Tureckem. Požadujeme její ukončení. Požadujeme otevření hranic.”

Ilegální migranti v Řecku v podstatě uvízli. Do Evropy se přes uzavřenou balkánskou cestu jednoduše nedostanou a Řecku se zase nedaří dostat je zpět, odkud vypluli, což je většinou Turecko. Řecko, které trpělo bídou ještě před migrační krizí, pochopitelně nemá zdroje, aby se o migranty staralo. Pokud chce tuto situaci vyřešit, bude muset být v deportacích energičtější a lépe pracovat na ochraně své hranice. Jiná cesta není.

Komentáře

komentáře