V Itálii dali poprvé na rodný list dítěte dvě ženy jako rodiče

0
screen shot

Každý ví, že dítě se může narodit pouze ze svazku muže a ženy. Často se stane, že je otec neznámý, ale bez jeho přispění by se dítě jednoduše nenarodilo. V rodných listech takových dětí je pak uvedena jen matka dítěte. V progresivním světě si ovšem homosexuální páry vydupaly, aby byly v rodných listech uvedeny spolužijící dvě osoby stejného pohlaví jako rodiče. Ačkoliv i bez znalosti biologie je jasné, že jeden z nich je tam jednoduše navíc. V případě dvou mužských homosexuálů mohl dát sperma pro rodičku jen jeden z nich. A v případě dvou ženských lesbiček mohla dárcovské sperma přijmout a dítě porodit také jen jedna z nich. Je to jasné.

Přesto to ve světě, a nyní i v Itálii, tak jasné není. V Itálii byly zcela poprvé do rodného listu dítěte zapsány jako rodiče dvě ženy. Není jasné, jakým způsobem a na základě čeho je v rodném listě uvedena druhá z žen, která nerodila, ani se na narození dítěte nijak nepodílela, ale je tam. Soud v Pise totiž rozhodl, že neuznání žen jako matek porušuje práva dítěte. Soud ještě musí vyčkat na rozhodnutí italského ústavního soudu, a poté bude vydán nový, předělaný rodný list.

V případě žen se jedná o Američanku, která dítě porodila, a její italskou partnerku. Žena byla oplodněna spermatem anonymního muže na klinice v Dánsku. Italský rodný list obsahoval v době narození dítěte jen jméno biologické matky, což se italské partnerce rodičky nelíbilo a stěžovala si.

Co ale, až se tyto dvě ženy rozvedou, a americká matka si najde novou lesbickou partnerku a vezme si jí? Bude se rodný list znovu přepisovat, protože dítě bude mít nového “tátu”? Vždyť italská partnerka matky nemá s dítětem biologicky společného vůbec nic. Bez ohledu na nějaké zákony, jakým právem a podle jaké logiky chce být umístěna v rodném listu jako rodič?

Komentáře

komentáře