V syrském Afrinu zahynula v boji s tureckými jednotkami Britka

0
Anna Campbell. Foto BBC

Britská BBC oznámila, že v syrském Afrinu zahynula v boji s tureckými silami na straně kurdských bojovníků první britská občanka. Ačkoliv britských občanek na straně islamistů v oblasti již zahynulo víc, Anna Campbell je první mrtvou ženou bojující na opačné straně.

Na straně Kurdů bojuje v Sýrii mnoho evropských dobrovolníků. Většinou se jedná o lidi s krajně levicovými ideály, kterým imponuje kurdská rovnostářská společnost. Výjimkou nebyla ani Campbell. Její otec o ní řekl, že chtěla “stvořit lepší svět a udělala by pro to všechno.” Anna prý byla aktivní v levicové politice už v Británii. Když se doslechla o kurdské rovnostářské komunitě na severu Sýrie, nazývané Rojava, chtěla prý být její součástí.

Pro mladé evropské levičáky je Rojava něčím jako bylo v třicátých letech republikánské Španělsko. Směs mnoha ideových levicových proudů, které se navzájem nenáviděly a vraždily se a spojoval je pouze boj proti španělským nacionalistům.

Podle kurdských zdrojů Anna Campbell zemřela při tureckém náletu. Jedná se již o osmou britskou oběť na neislamistické straně v Iráku a v Sýrii.

Komentáře

komentáře