Černý raper předpovídá Švédsku občanskou válku. Afrika je podle něj bezpečnější

0

Ve Švédsku narozený černý hip-hoper Ken Ring očekává, že během následujících 20 let v zemi vypukne občanská válka a kvůli tomu se plánuje přestěhovat do Afriky, kde je podle něj bezpečněji.

Ring se o tom zmínil pro norský televizní program Trygdekontoret na norské veřejnoprávní televizi. Ring, který se narodil na stockholmském předměstí Hässelby, tvrdí, že oblast byla v době jeho dětství bezpečná, ale nedávno zaznamenala dramatický nárůst násilí.

“Dnes je tu otevřená válka gangů. Můj bratr byl zavražděn,” řekl. Násilný organizovaný zločin spolu s nárůstem prodeje drog prý čtvrť změnil.

Čtvrť podle něj přijala velké množství migrantů a eskalující konflikt mezi nimi a místními je pro tamní společnost problém. Novináři prý do čtvrti, ani dalších podobných čtvrtí nikdy nepřijdou.

Na otázku, proč by se přestěhoval do Afriky, řekl: “Je tam bezpečněji. Mému synovi je devět let a zeptal se mě, proč je Hässelby nebezpečnější než Nairobi.”

“Myslím, že už je příliš pozdě, že už to není možné změnit. Do 20 let máme ve Stockholmu otevřenou válku.”

Na stránkách Středoevropana najdete o Švédsku mnoho článků. Nelze zapomenout na jistou debatu v České televizi, při které redaktorka zpochybňovala, že by se ve Švédsku něco dělo. Krizi zpochybňovala i švédská média a mainstreamoví švédští politici. Proto bylo vcelku úsměvné, když na začátku roku švédský premiér “zničehonic” oznámil, že uvažuje o nasazení armády do problémových švédských čtvrtí, nad kterými policie ztratila kontrolu.

Komentáře

komentáře