Rakouští sociální pracovníci mají strach z násilných migrantů

0
Foto: APA/HERBERT NEUBAUER,

Pracovní rakouských sociálních služeb (AMS) si stěžují na vážné problémy při péči o nezaměstnané, kteří nemají rakouský původ. Za zvláště obtížnou považují spolupráci s Čečenci a Afgánci. Podle vnitřního auditu problémy jako neznalost němčiny a náboženské a kulturní důvody tvoří překážku pro integraci.

Padesátistránkový report z června 2017 nebyl určen pro veřejnost a byl založen na vyšetřování v několika rakouských regionech, včetně Vídně. Zkoumalo se, zda mají migranti lepší péči, než Rakušané a zda nejsou diskriminováni, když si hledají práci. Nic takového nebylo zjištěno.

Report nicméně hlásí různé “abnormality” s ohledem na různé národnosti, kdy například Čečenci jsou prý velmi násilní. Někteří sociální pracovníci se bojí jim nabízet práci nebo kurzy, ohrožováni byli i někteří zaměstnavatelé. Čečence, Syřany a Afgánce je prý nemožné zaměstnat ve službách, nebo v pečovatelské službě, protože odmítají někomu “sloužit”. A obecně muslimští otcové a manželé brání tomu, aby jejich dcery nebo manželky pracovaly či chodily do nějakého kurzu.

Vedení rakouské sociálky problém řeší tak nějak levicově. Pracovníkům nabízí “kurzy mezikulturního porozumění”.

Cizinci vytvářejí na sociální stát v Rakousku obrovský tlak. Ve Vídni tvoří 61 procent “klientů”. V celém Rakousku 42 procent. Nicméně pokud jde jen o mladé lidi ve Vídni, je to pak obrovských 71 procent.

Komentáře

komentáře