Skot “Hrabě Dankula”, který udělal vtip na internetu, byl dnes odsouzen

0
screen shot

Víte, jak poznáte diktaturu? Podle toho, že vás zavřou do vězení za vtip. Svobodná, vyrovnaná společnost, se vtipů, ať už jsou jakékoliv, nebojí. Nejistá, morálně slabá, autoritativní společnost vtipy trestá vězením. Západ Evropy lomcuje hysterie a lidé jsou vyslýcháni, deportováni a zavíráni do vězení. V Británii už i za vtipy.

Mark Meechan, který si na YouTube říká Hrabě Dankula (Count Dankula), před časem natočil video, ve kterém svého mopse učí hajlovat. Nejednalo se o žádný projev politického fanatismu. Dankula je komik a dělá si legraci ze všech a ze všeho. I z jeho dalších komentářů na videu je jasné, že se jedná o vtip, nicméně těm skutečným fanatikům, politicky korektním strážcům britského režimu to tak nepřišlo, a začali Dankulu stíhat.

Připomíná to scénku ze Švejka, z hospody, kde si “tajnej” Filipovský píše vtipy, co lidi říkají, a pak je udává. Je mi srdečně jedno, že Dankulův vtip někoho urazil. Kdo má problém s tím, co druzí říkají, musí se s tím nějak vyrovnat sám. Může Dankulu vyzvat na pěstní souboj, nebo natočit také nějaké video. A to je tak všechno. Pokud nezvládáte přijímat humor, který není vaším šálkem čaje, je to jen váš problém.

Upřímně, nikdo nevěřil, že Dankula bude za vtip odsouzen. Jeho proces sledovala Lauren Southern i Tommy Robinson, kteří mají s omezováním svobody slova v Británii svou vlastní neblahou zkušenost. Obavy některých lidí se ale dnes naplnily, protože Dankula byl uznán vinným.

O tom, jestli skončí ve vězení, se teprve rozhodne, ale britský režim tímto rozsudkem vyslal nebezpečný vzkaz.

Komentáře

komentáře