Domů Pevnost Evropa Německá, česká a polská policie bude spolupracovat kvůli dubnovému srazu krajní pravice

Německá, česká a polská policie bude spolupracovat kvůli dubnovému srazu krajní pravice

0

Zástupci německé, české a polské policie se v pondělí sešli, aby dohodli společný postup při velikém srazu krajní pravice o víkendu 20-21.4. v německém městě Ostritz nedaleko polských, a vlastně i českých hranic.

Poláci budou kontrolovat příjezdové cesty z Polska, česká policie zase cesty z České republiky. A okolí místa srazu zase bude obklíčené německou policií, která bude mít v místě a jeho okolí prý několik stovek příslušníků zásahových jednotek a dalších složek. Má se jednat o největší policejní nasazení ve východní části Saska za poslední léta.

Policejní kontroly neznamenají, že zájemci o účast nebudou vpuštěni dále. Budou, ale až po důkladné prohlídce, zda nevezou nějakou “závadnou” literaturu, a podobně. Však to známe z doby komunismu. K tomu pečlivé opsání dat z občanek kvůli monitoringu opozice. Nic nového.

A o jaký sraz že se jedná? O tvrdé jádro německé krajní pravice, která chce ukázat, že i přes masivní etnickou proměnu země a vítací politiku Angely Merkelové jsou v Německu lidé, kteří chtějí jiné Německo a jsou ochotní za něj i bojovat. Mottem srazu je totiž “Reconquista Europa” odkazující se k dávné reconquistě, během níž křesťané stovky let bojovali s muslimy o Pyrenejský poloostrov a nakonec si jej dobyli zpátky. Proto se festival jmenuje Schild & Schwert – Štít a meč.

Jedná se o víkendový festival se vším všudy, na kterém vystoupí hudební skupiny a interpreti, proběhne soutěž v tetování, turnaj v bojových sportech, otevřené politické diskuse a mnoho dalšího. Vstupné na celý víkend je 50 eur a v areálu se dá i přespat.

Podle facebokoové stránky organizátorů jsou “srdečně vítáni i kamarádi a přátelé” z Čech.

Komentáře

komentáře