Syřana, co chtěl v lednu v Cottbusu po ženě “respekt”, si ve městě nechají

0
Místo lednového útoku v Cottbusu. Foto: DPA

Pamatujete, jak v lednu zbil patnáctiletý “uprchlík” a jeho dva kumpáni manželský pár v Cottbusu, protože jim žena “neprokázala respekt”? Kluka chtěli z města vyhodit, ale městská rada nyní rozhodla, že smí v Cottbusu zůstat.

Důvod, proč se rada po konzultacích se sociálkou rozhodla kluka ve městě nechat, je prý zlepšení jeho chování. Prý pravidelně chodí do školy, jeho táta chodí na kurz integrace. Hrozba, že bude muset z města odejít prý zabrala.

Povolení k pobytu ve městě, které si vydupalo, že už žádné uprchlíky přijímat nemusí, ho ovšem nezbavuje trestní odpovědnosti za útok nožem, který má na svědomí. Se svými syrskými kamarády se tehdy snažili vstoupit do obchodu a o tom, že má dáma přednost, nic nevěděli. Po 43-leté ženě požadovali, aby jim prokázala respekt, a když odmítla, napadli jejího muže. Jeden ze Syřanů dokonce vytáhl nůž, ale zasáhl kolemjdoucí.

Carsten Konzack, který má ve městě na starost migrační záležitosti, řekl, že město se prý nikoho zbavit nechtělo. Hrozbou vypuzení z města se prý chtělo dosáhnout toho, že se dotyčný bude chovat podle pravidel, která ve městě a v Německu platí.

Není jasné, zda, když kluk začne znovu zlobit, bude radnice zase jen vysílat prázdné hrozby, které nechce naplnit. A co na to lidé v Cottbusu, že mají mezi sebou takového zmetka? Asi budou demonstrovat. Tak jako tuto sobotu a skoro každých 14 dní.

Komentáře

komentáře