V CSU roste opozice vůči Merkelové a islámu. K Seehoferovi se přidal Weber.

0
Foto: dpa

Místopředseda CSU, Manfred Weber, prohlásil, že islám základům Evropy přispívá jen málo a že maďarský premiér Viktor Orbán má řešení problémů EU s migrací.

“Islám do Evropy patří stejně málo, jako patří do Německa,” řekl pro Die Welt. “Samozřejmě, dnešní muslimové jsou součástí Evropy. Dobré je, že se hovoří o vedoucí kultuře v Německu. Evropa tuto debatu potřebuje také. Musíme náš evropský životní styl bránit globálně.”

Weber je tak dalším důležitým politikem, který zareagoval na slova Angely Merkelové, že islám do Německa patří. Druhým byl šéf CSU, Horst Seehofer.

Weber tvrdí, že náboženská svoboda je základem německé společnosti, a že islám základům a identitě kontinentu ničím nepřispívá. Na otázku, co základům a identitě kontinentu přispělo, odpověděl, že kromě klasických liberálních hodnot to bylo křesťanství.

“To zahrnuje základní křesťanské hodnoty a vzdělání, rovná práva pro muže a ženy, svobodu médií, demokracii a vládu práva a sociální a ekologickou tržní ekonomii. Tyto principy platí v celé Evropě. Ve většině muslimských států nejsou součástí životní reality,” shrnul Weber.

Také řekl, že Německo by mělo zpět poslat migranty bez povolení k pobytu a že se plánuje setkat s maďarským premiérem Orbánem. Jednoznačně pak podpořil existenci plotu na maďarsko-srbské hranici, který si podle něj zaslouží podporu a ne kritiku. Orbánův plot je podle něj řešením evropské migrační politiky.

Komentáře

komentáře