Vražda, která otřásla i sadistickým násilím otupělou Jižní Afrikou

0

Některé vraždy v Jižní Africe jsou rychlé a relativně bezbolestné. Jiné jsou barbarské, divošské, zahrnují mučení, jsou provedeny zuřivě a nebo s ďábelskou vynalézavostí. To byl i případ rodiny Vianů, ke které došlo už před 6 lety a my si ji dnes připomeneme.

Byli tři. V rodině pana a paní Vianových dostali práci a mohli být rádi, protože jinak byli úplně k ničemu. Ale v jejich nitru byl hněv. Skoro 20 let od konce vlády bílého muže a na jednom bílém muži jsou stále závislí. Nenávidí jej. Nenávidí jeho rodinu, jeho dům, jeho ženu, ale jsou závislí na jeho peněžence. Bez ní a výplaty, kterou dostávají, by v “duhovém národě” pošli hlady a museli by někde krást. A tak muže zastřelili, jeho ženu znásilnili a pak zavraždili a jejich dvanáctiletého syna utopili ve vroucí vodě.

U soudu, před kterým trojice zabijáků stanula, zaznělo, jak číhali, až se otec rodiny Tony vrátí domů. Když se tak stalo, napadli ho golfovými holemi a mačetami, kterým se v Jižní Africe říká panga. Údery nebyly smrtelné a ti tři zraněného muže svázali a přinutili ho prozradit, jak se otevře domácí trezor.

Když se v domě objevila i Tonyho žena Geraldine a jejich dvanáctiletý syn Amaro, vrhli se na ně a svázali je každého v jiné místnosti. Geraldine musela být hrůzou bez sebe nevědět, co se děje s jejím mužem a synem, a ve svém děsu musela strpět i znásilnění od dvou z černých útočníků. Nejdřív jí znásilnil jeden, a když přišel na řadu druhý, ten první stál Geraldine na hlavě. Smrt pak přišla rychle. Znásilněnou plačící Geraldine střelili do hlavy a stejně tak i jejího muže.

Kdyby se s rodinou neznali, možná by v tu chvíli odešli, ale o tom, že chtěli vraždit bez ohledu na to, že by je napadení identifikovali, svědčí i fakt, že podřezali i rodinného psa. Jejich pozornost se po vraždě rodičů soustředila na malého Amara. Ten byl svázaný ve svém pokoji, měl zalepenou pusu a plakal. Bestie jej odvlekli do koupelny, kde vanu napustili vařící vodou a do té vody mu strčili hlavu, aby se utopil. Mohli ho utopit i ve studené nebo vlažné vodě. Ale ve své nenávisti mu chtěli v posledních okamžicích života způsobit co největší bolest.

Rodinnou tragédii přežila jen Amarova sestra Gabriela, která v době útoku nebyla doma.

Když trojici vrahů odváděli od soudu do jejich cel, prý se usmívali.

Komentáře

komentáře