Afgánský vrah Marie Landeburger odsouzen na doživotí

0

AFP – O afgánské zrůdě Husseinu Khavarim a případu zavražděné Marie Ladenburger už toho bylo napsáno dost. Ať už v souvislosti s nelítostnou vraždou mladé studentky, nebo kvůli tomu, že se Khavari prohlašoval za nezletilého, ačkoliv testy prokázaly opak. Konečně tak jako v případě mnoho žadatelů o azyl. Zavražděná Marie se nyní konečně dočkala spravedlnosti, když byl Khavari po dlouhém soudním líčení odsouzen na doživotí.

Soudkyně Kathrin Schenk v rozsudku zmínila extrémní “nedostatek empatie” ze strany Afgánce, kterého k rozsudku dovedli v poutech. Lidé v soudní síni její rozhodnutí přijali s potleskem. Podle německého práva doživotní vězení znamená 15 let za mřížemi bez možnosti propuštění a možné další zajištění po výkonu trestu, pokud se ukáže, že vězeň je stále pro společnost hrozbou. To bude možné i v případě Afgánce, u nějž soudkyně téměř vyloučila možnost nápravy.

Khavari byl zatčen sedm týdnů po vraždě u francouzských hranic po velikém lovu na lidi ze strany policie.

Policie na místě činu našla černý vlas částečně obarvený na blond. Člověka s podobným účesem pak našla na bezpečnostních kamerách a díky DNA si ho se zločinem spojila.

Khavari, který už dříve vraždil v Řecku, do Německa dorazil bez dokumentů v listopadu 2015 na vrcholu migrační krize. Tvrdil, že je mu 16 let a je z Afganistánu. Úřady jej poslaly malebného městečka v Černém lese, kde navštěvoval místní školu a pobíral státní podporu.

Komentáře

komentáře