Domů Pevnost Evropa Rakouský atašé odvolán z Izraele za tričko Identitářů s historickým motivem

Rakouský atašé odvolán z Izraele za tričko Identitářů s historickým motivem

0

Atašé rakouské ambasády v Izraeli byl odvolán z Tel Avivu poté, co se objevila jeho fotografie v tričku značky, kterou spoluvlastní šéf rakouských Identitářů Martin Sellner. Jürgen-Michael Kleppich byl zachycen na fotografiích ve dvou tričkách od značky Phalanx Europa, která prodává protimigrační a protiislamistickou tématiku.

Kleppich fotografie umístil na svůj Facebook. Na jednom tričku bylo heslo “Čest, Svoboda, Otčina,” informuje Krone.

Tato fráze byla heslem studentských bratrstev během revoluce v roce 1848, která tehdy otřásla germánským impériem. Současná německá vlajka má k revoluci vztah, protože je kopií vlajky krátkodobého Frankfurtského parlamentu, který používal barvy černou, červenou a zlatou mezi lety 1848 a 1850.

Na druhém tričku je skupina Landsknechtů, středověkých germánských žoldnéřů, a slova “Stand Your Ground” a “Frundsburg 1525”, což je odkaz na rakouského vojenského velitele Frundsburga a jeho slavné vítězství v bitvě v Itálii v roce 1525, ve které byl zajat francouzský král.

I přes toto jasné spojení některá média tvrdí, že jde o odkaz na německou tankovou divizi stejného jména.

Martin Sellner k tomu řekl: “Phalanx Europa je značka, která stojí za vlastenectvím a aktivismem. Umělý hněv levicových médií je směšný. Tričko odkazuje na bitvu u Pavie v roce 1525.”

Rakouský ministr zahraničí Kain Kneissl, který je členem nacionalistické FPÖ, Kleppich odvolal, aby “vysvětlil okolnosti a pokud to bude nezbytné čelil právnímu šetření”.

Podobně šílená situace panovala i před lety v České republice. Levicoví aktivisté tehdy pro vládu vypracovali kalendář tzv.závadných dat, ve kterých by úřady neměly povolovat demonstrace. Jednalo se o tak absurdní data, že pokud by se kalendářem úřady skutečně řídily, nezbyl by jediný den, ve kterém by se mohlo demonstrovat.

Komentáře

komentáře