Skotská policie jen za poslední rok sleduje 900 dětí kvůli “nenávisti”

0

Skotská policie oznámila, že stíhání “nenávistných zločinů na internetu” je pro ní prioritou, a uvedla, že za rok 2017 vede 900 případů “nenávisti” u dětí ve věku 11 až 15 let. To je komunismus.

Celkem bylo v tomto období vedeno 5889 případů “nenávisti”. Policie v té souvislosti spustila kampaň na sociálních sítích a policisté budou v tomto směru spolupracovat se školami. Policie varuje před rostoucím počtem mladých, kteří prý používají sociální sítě k šikaně nebo nenávisti.

“Mladí lidí si nemusejí uvědomovat, že zločin z nenávisti může mít významné a dlouho trvající následky jak pro oběť, tak i pro pachatele.

“Pracujeme s rodiči na informovanosti mladých lidí ve snaze těmto incidentům zabránit. Je důležité, aby nám lidé nenávistné incidenty nahlašovali. Každý má právo žít v bezpečí a beze strachu.”

Policejní definice “zločinu z nenávisti” je na tom všem asi to nejzajímavější. Skutek totiž nemusí být trestným činem, přesto může být potrestán. Proč? Stačí, aby “oběť” nabyla přesvědčení, že slova, která někdo použil, byla použita z nenávisti a tento samotný dojem stačí, aby se v jednom případě nevinná slova změnila v jiném případě v trestný čin.

Komentáře

komentáře