Části německého Flensburgu prohlášeny za “nebezpečnou zónu”

0
Flensburg. Foto: Getty

Od začátku ledna tohoto roku se v centru německého Flensburgu množí takové trestné činy jako loupeže, napadení a krádeže. Většinu této kriminality mají na svědomí “mladíci”. Město se nyní pokouší nad ulicemi znovu získat kontrolu, píše Die Welt.

Po střetech mezi “mladíky” různých národností policie prohlásila část centra města za “nebezpečnou zónu”. To je první krok, který by měl vést ke zklidnění situace.

V oblastech, které jsou označeny jako “nebezpečná místa” mají policisté možnost zkontrolovat identitu každé osobě bez ohledu na důvod kontroly. Opatření je zatím zavedeno na čtyři týdny. Cílem kontrol jsou “mladí lidé”, kteří mohou být spojováni s konfrontací a zločinem. Ale kontrolováni by měli být všichni v oblasti.

Pokud se snad do Flensburgu v následujících dnech chystáte, nebezpečná oblast je mezi ulicemi Holm / Südermarkt a Süderhofenden až k přístavu na severu, a na jihu k ulici Angelburger. Výjimečný stav zde platí od včera do 20.4.

Víkendová pouť, která ve městě tento víkend probíhá, bude pod silným dohledem policie. Očekává se, že problémoví mladíci budou i zde. Policie může v této situaci vydat zákaz pobytu, který mladíkům účast na pouti znemožní.

Podle policie dochází k soubojům mezi gangy, do kterých jejich účastníci prý nezainteresované kolemjdoucí nezatahují.

Komentáře

komentáře