Maskovaní muži v Montpellier rozehnali univerzitní blokádu krajně levicových “studentů”

0

Bez většího mazlení si s tlupou krajně levicových demonstrantů nesmyslně okupujících právnickou fakultu na univerzitě v Montpellier ve čtvrtek v noci poradila skupina asi 15 maskovaných a tyčemi a obušky ozbrojených mužů. O jaké lidi se jednalo není známo, ale demonstranti z útoku obviňují vedení univerzity.

Francouzští levičáci jsou svými stávkami pověstní. Části různých univerzit jsou obsazovány každou chvíli a nikdy nejde o žádnou vznešenou kauzu, ze které by měli Francouzi užitek. Jinak tomu nebylo ani teď, kdy se banda asi 50 budižkničemů odhodlala okupovat posluchárnu právnické fakulty. Ve čtvrtek v noci je jejich revoluční zápal ovšem přešel, když se v posluchárně objevilo asi 15 maskovaných militantů a začali je vyhánět ven.

Scéna z čistky je zachycena na tomto videu:

Policie na místo dorazilo až ve chvíli, kdy byli levičáci už vypakováni z budovy ven a někteří z nich museli vyhledat ošetření v blízké nemocnici. Vyhození okupanti tvrdí, že za útokem je děkan fakulty, který prý maskované muže dovnitř pustil. Někteří studenti dokonce tvrdí, že mezi útočníky rozeznali dva profesory.

Jak to vypadá, když “studenti” okupují prostory univerzity dlouhodobě, je vidět na tomto videu.

Komentáře

komentáře