Pochody amerických studentů jsou levičáckým pokusem o revoluci

0
Emma Gonzáles a Che Guevarra jsou ze stejného rudého vrhu

V 60.letech v Americe demonstrovali proti celé společnosti tak extrémní levičáci, že by se před nimi červenali i naši komunisté z té doby. Dobré historické srovnání s naší země by byli Žižkovi husité, jako naši komunisté z 60.let, a sekta adamitů, jako američtí levičáci z té samé doby. Ačkoliv obě hnutí bořila tehdejší řád, adamité šli do těch nejzazších extrémů, že to bylo moc i pro husity, kteří je zlikvidovali.

Témata kampaní se v Americe střídají, ale v zásadě jde stále o to samé. Rozvrátit bílou Ameriku, rozvrátit demokracii, kterou zde v 18.století stvořili osvícení bílí muži pro bílé lidi, a konečně v Americe zahájit socialistickou revoluci, o které generace levičáků v USA sní už více než 100 let. V 60.letech to ještě nešlo, protože ač byli levičáci ukřičení, tvořili menšinu a bílí měli v populaci 90 procent. Ale dnes, když je bílých asi jen 60 procent, je levice silnější než dřív, a troufá si.

Nedávno to byla kampaň Black Lives Matter, která policii vyčítala střelbu do černých zločinců, ačkoliv statistiky o kterých Středoevropan několikrát psal, ukazují, proč tomu tak je. Černí pachatelé zločinů jsou častěji ozbrojeni a častěji kladou odpor. Proto je policie zastřelí častěji, než bílé zločince. Ale běda, když jste si troufli říct, že záleží i na bílých životech, nejen na černých.

Během amerických prezidentských voleb byl jedním z kandidátů komunista Bernie Sanders. Člověk, pro kterého je vzorem Venezuela a chtěl by její socialistický model zavést i v USA. Co na tom, že ve Venezuele lidé jedí krysy, aby přežili. Za Berniem stála většina studentstva a chtěli společně s ním “Feel the Bern”, spravedlivou Ameriku, socialismus, diverzitu, transgender práva, omezení svobody slova, omezení práva na držení zbraně, dostat bílé lidi od moci v Americe, totální přetvoření Ameriky v něco jako je Venezuela.

Jistě, preference každého jsou jiné. Někomu život v zemích jako je Mexiko, Salvador, Venezuela nebo Kolumbie nebo Brazílie může vyhovovat. Někdo ale upřednostňuje Ameriku před rokem 1965. Většinově bílou, postavenou na evropských civilizačních a kulturních vzorcích, americkém způsobu demokracie a americkém snu – modelu, že každý, kdo umí a dře může uspět.

Současná kampaň za omezení práva na držení tzv.útočných zbraní, která je salámovou metodou v kampani za úplné odzbrojení Ameriky, je jen jen jedním z bodů jejich celkové agendy. Problém Ameriky není přece v tom, že lidé mají právo na držení zbraní. Vždy to právo měli a nikdy se v Americe nedělo to, co v posledních letech. Američané byli vždy po zuby ozbrojení a nikdy se tolik nezabíjeli, jako v posledních letech.

Jeden problém jsou města jako Chicago, Detroit, Baltimore, St.Louis, New Orleans, tedy města s vysokou černošskou populací a nejvyšším počtem vražd v zemi. Přestane se v těchto městech vraždit, pokud se mávnutím kouzelného proutku podaří nechat zmizet všechny střelné zbraně? Ne, asi ne. Bude se zabíjet mačetami nebo sekerami nebo noži. Prostě čímkoliv. Problémem není zbraň, ale člověk.

Další problém je fakt, že se někteří lidé, většinou bílí lidé, seberou a jdou vystřílet školu. Přitom dříve se to nedělo ačkoliv lidé měli k různým zbraním vždy přístup. Někteří konspirátoři mluví o tom, že všichni tito střelci užívali nějaký druh léků, ale dále se to nijak neřeší. Jisté je, že populace má čím dál větší psychické problémy, které by realizovali i bez střelných zbraní. Například pomocí nějaké výbušniny. Většina masových střelců jsou obvykle inteligentní lidé, pro které by to nebyl problém.

Amerika musí řešit především to proč k zabíjení dochází. Prostředek k zabíjení je vedlejší. Ti lidé nezabíjejí jen proto, že mají k dispozici zbraň, ale protože s nimi něco není v pořádku.

Je ovšem nechutné tento problém bagatelizovat a využívat pro svou politickou agendu. Protože to nejhorší, co se obyčejným Američanům může stát, je to, že se ocitnou tváří tvář lidem, co je chtějí zabít, beze zbraní. A je přehnané si myslet, že ti pochodující studenti něco takového chtějí, jenže někdo v pozadí, kdo to chce, je zneužívá.

Komentáře

komentáře