Domů Pevnost Evropa Děti džihádistů, které se vrátily do Evropy, jsou posedlé zbraněmi a nenávistí

Děti džihádistů, které se vrátily do Evropy, jsou posedlé zbraněmi a nenávistí

0

Britský list Sunday Times zveřejnil rozsáhlou reportáž na téma dětí džihádistů, které se vrátily do Británie. Jsou plné nenávisti a posedlé zbraněmi.

Britské úřady už rodinám džihádistů odebraly dvacet takových dětí.

Muslimská dívka z Londýna, kterou úřady zadržely v letadle do Sýrie, se díky konzumaci propagandy Islámského státu stala imunní vůči brutalitě a smrti. Pětiletý chlapec s vymytým mozkem křičí na nezahalené ženy “hanba”. Další pětiletá dívka byla natočena na video, jak křičí slova oslavující Usámu bin Ládina. Pin na telefon její matky byl 0911 – odkaz na 11.září.

Objevily se ale i fotografie teprve dvouletého dítěte, kterého matka vzala žít do Rakky, který byl vyparáděný jako terorista a pózoval s kalašnikovem. K jeho případu se musel po návratu do Británie vyjádřit soud:

“Soud viděl důkazy, že po svém návratu byl chlapec emočně nestabilní, jeho komunikační schopnosti zbržděny a vykazoval zájem o zbraně a střílení do lidí.” Chlapec prý chápal co zbraň je a bavilo jej naznačovat, že střílí do lidí, což soud vysvětlil vlivem prostředí, kterému byl vystaven.

Chlapec nyní žije se svými prarodiči a je součástí rostoucí komunity muslimských dětí, které žijí v Británii po svém návratu z území Islámského státu.

U něj a dalších dětí jsou obavy, že pokud nebudou pod stálým dohledem sociální péče, radikalizace, které byly vystaveny, na ně bude mít vliv.

Co pak z takových dětí vyroste ukazuje případ šestnáctileté muslimky z Londýna, které úřady zabránily odletět v roce 2014 do Sýrie. U ní doma se prý našly šokující teroristické materiály. Dívka prý říkala, že řezání hlav, popravy kulkou do hlavy a obrázky masového zabíjení s ní už vůbec nic nedělají.

Komentáře

komentáře