Lidé v Austrálii demonstrovali proti vraždění bílých v Jižní Africe

0

Asi tři tisíce lidí, mezi nimi mnoho Jihoafričanů, kteří do Austrálie utekli před terorem černých militantů, demonstrovalo v australském Brisbane. Na jednu stranu děkovali australské vládě, že se jako jedna z mála za ně postavila, na druhou protestovali proti tomu, co se v Jižní Africe děje.

“Současné vraždy farmářů jsou rasově orientované a bílí farmáři čelí útisku. Současné politické prostředí a prohlášení jako ‘Zabij Búra, zabij farmáře’ ze strany prominentních představitelů vlády a poslanců vystavují mnoho bílých Jihoafričanů strachu o jejich životy,” říká Roz Potgieter, která se do Austrálie snaží dostat své dvě dospělé děti.

Dodává, že usiluje o to, aby Austrálie rozšířila svou nabídku nejen na farmáře, ale všechny bílé Jihoafričany. “Jsme si bolestně vědomi toho, že mnozí členové našich rodin zůstávají vystaveni nepřijatelné míře násilí.”

V Praze se 1.května chystá demonstrace na podporu bílých Jihoafričanů pořádaná Republikány Miroslava Sládka. Žádná jiná politická strana či organizace se v Čechách zatím za naše lidi v Jižní Africe nepostavila, proto bude dobré podpořit alespoň tuto akci a ukázat naší solidaritu. Mlčení našeho establishmentu, který se běžně vyjadřuje ke každé facce v Tibetu, je ostudné!

Komentáře

komentáře