Orbán: Evropa je plná. Migrace ohrožuje ženská práva

0
ATTILA KISBENEDEK

Maďarský premiér Orbán ve včerejším rozhovoru pro rádio Kossuth řekl, že Evropa je plná, a že EU kvůli ziskům politických stran kritických k migraci už nemůže strkat hlavu do písku před vůlí lidu, který masovou migraci odmítá.

Řekl také, že zcela odmítl návrhy ohledně migrace na Radě Evropy minulý týden, které řešily jen, jak migranty přijmout a jak je po Evropě distribuovat.

“Externí hranice Evropy musí být chráněny a migranti nesmějí být vpuštěni. Musejí být udrženi mimo Evropu,” řekl Orbán.

“A pokud uchráníme hranice a nedojde k žádné infiltraci, pak nebude koho distribuovat, a můžeme tyto spory nechat za námi.”

Orbán také řekl, že očekává, že po schválení promigrační legislativy dojde k nárůstu daní z nichž větší část půjde na migranty.

Kritizoval nejen dopad na kulturu a národní bezpečnost, kterou masová migrace má na kontinent, a finanční devastaci, kterou může na státy mít. Hlavně na Maďarsko, které je díky komunistické minulosti země za západem stále ještě pozadu. Západní země už na sociální programy pro nově příchozí vydaly miliardy.

“Maďarsko by muselo okamžitě přijmout deset tisíc migrantů,” řekl Orbán. “Podle plánu by byly finanční náklady na každého migranta devět milionů forintů. A to by Maďarsko nezvládlo, zničilo by nás to.”

“Je nepřijatelné, aby desetitisíce migrantů převálcovalo zemi a zničily ekonomické výsledky, kterých bylo konečně s takovým úsilím dosaženo.”

Komentáře

komentáře