V Německu roste počet lidí bez dokumentů, které nelze nikam deportovat

0

V Německu se momentálně nachází asi 65 tisíc lidí, které nelze deportovat, protože nemají žádné dokumenty a neví se tak, občany jaké země jsou. Jejich počty prý narůstají a spolupráce Německa a zemí třetího světa je prý velmi špatná, píše Spiegel.

Na konci roku 2017 bylo takových lidí v Německu 64 914. Jejich pobyt je “tolerován” z jediného důvodu – nemají žádné pasy nebo identifikační dokumenty. Z toho důvodu je nemožné je deportovat, protože se neví kam. A to jich na konci roku 2016 bylo 38 012. Za jeden rok nárůst o 71 procent.

Ačkoliv úřady mají představu odkud tito lidé jsou, bez jejich přesné identifikace nemohou jejich případ s domovskou zemí řešit. Největší počet takových lidí je z Indie, dále z Afghanistánu, ale i z Ruska.

Zpráva mluví i o tom, že spolupráce mezi německými úřady a zahraničními velvyslanectvími v Německu ve vyřízení náhradních dokumentů vázne. Co se Indie týče: “velmi pomalé, až žádné procesování žádostí o pas” a to i přes “pravidelné návštěvy ambasády”. Co se Pakistánu týče: “Výměna pasů probíhá, ale opožděně. A Libanon? “Odpovědi na dotazy jsou střídmé, kontakt s velvyslanectvím je špatný.” Spolupráce s Tureckem je označena za “špatnou až velmi špatnou”.

Komentáře

komentáře