Hej, HateFree, tady je pravda o Švédsku. Čtěte dobře

0

Velká média ještě nedávno odmítala přiznat to, o čem se z alternativních médií ví už dlouho. Tedy to, že Švédsko má velký problém s migrací. Když před pár dny Novinky ostýchavě zveřejnily článek o tom, že švédská předměstí jsou ovládána gangy přistěhovalců, čtenář Středoevropana se mohl jen pousmát, protože Středoevropan o tom píše v podstatě již od svého vzniku. A tyto informace tu byly vždy, protože se čerpá z odkazů na lokální švédská média. Nejde o nějakou novinku, kterou by Novinky teď objevily. Jde o dlouhodobý stav, který už se jednoduše nedá zamlčet, a tak o něm Novinky, a zatím jen ony, chtě nechtě napsaly.

Je to rok, co Donald Trump během tiskovky mluvil o tom, “co se stalo ve Švédsku”. Média tehdy udiveně psala, že ve Švédsku je vše v pohodě, Švédi o ničem nevědí, a dělali si z Trumpa legraci. Prostor se dával názorům, jaké jsou na tomto videu, že situace ve Švédsku je pod kontrolou.

Přitom situace ve Švédsku je už několik let naprosto kritická. Předměstí jsou ovládána gangy imigrantů. Policisté, hasiči a záchranáři jsou napadáni. Pošťaci odmítají doručovat do těchto oblastí zásilky. Masově vzrostl počet znásilnění. Hudební festivaly se ruší, protože organizátoři nedovedou dívky uchránit přes sexuálním obtěžováním. V některých oblastech lidé po setmění raději nevycházejí. Švédsky premiér nedávno mluvil o nasazení armády na švédská předměstí.

A to není něco, co by se stalo teď za posledních pár měsíců. Je to dlouhodobý stav, který stále graduje. Pamětníci si vybavují debatu v České televizi, kde host mluvil o problémech ve Švédsku a moderátorka agresivně namítala, že se ve Švédsku nic neděje, a ať jí řekne, jaké má zdroje.

Ale asi nejzávažnější je, že tuto manipulaci s pravdou svého času podporovala i česká vláda. Jí sponzorovaná organizace HateFree v článku na svém webu v září 2015 situaci ve Švédsku zcela bagatelizovala. Píše se zde mimo jiné toto:

Další z často uváděných zemí je v kontextu no-go zón zmiňováno Švédsko, kde policejní zpráva údajně tvrdí, že země má již 55 no-go zón, do kterých nevstupuje ani policie. Pomineme-li neuvěřitelnost situace, kdy evropský stát rezignuje na snahu ovládat své území a jen tak dopustí vznik odtržených útvarů, kde zákony neplatí, podívejme se na odkazovanou zprávu.

Existence oblastí, kam policie vstupuje jen ve velikém počtu, a kde mají život pod kontrolou gangy, se zdá HateFree “neuvěřitelná” a proto to není pravda. Uvažování o nasazení armády do těchto oblastí ze strany švédského premiéra je tedy také přeháněním?

HateFree se odkazuje na jednu zprávu, která zmiňuje 55 “no-go zón” ve Švédsku. HateFree bagatelizuje, že by se jednalo o no-go zóny a bagatelizuje vliv muslimů v těchto oblastech.

O muslimech se zpráva nezmiňuje. Uvádí, že ve Švédsku existuje 55 oblastí, kde místní zločinecké sítě mají „negativní vliv na místní komunity“. Jedná se o prostředí malých i velkých měst. Nejde dokonce ani o gangy se složitou strukturou, které by měly nějaké politické ambice nebo snahu ovládnout svoji oblast. Jejich zločiny se většinou omezují na prodej drog a krádeže. Jedná se většinou o sociálně vyloučené oblasti, které často (ale ne výlučně) obývají chudí přistěhovalci. Ve zprávě nejsou zmínky islámském právu šaría, muslimech nebo no-go zónách.

To ale dobře vyvrací například tento článek odkazující na švédská média, ve kterém švédské feministky přiznávají vliv muslimů na těchto předměstích.

Jde tu o to, že v naší zemi existovaly a existují organizace, které tvrdily, nebo stále tvrdí, že situace na západě je dobrá a kdo tvrdí opak, manipuluje a jedná se o hoax. Ve chvíli, kdy to praskne a o švédských problémech napíšou i Novinky, tyto organizace jsou zticha. Novinky přitom jen napsaly o tom, o čem Středoevropan a nejen on píše na základě švédských zdrojů už dávno. Dokud to psal Středoevropan, jednalo se o “lži, manipulaci a hoaxy”, ve chvíli, kdy o tom informují velká média, tak si tyto organizace budou muset skutečnost interpretovat zase nějak po svém.

Středoevropan má všechny své články odzdrojované. Pokud se tu objeví článek na nějaké téma, vždy najdete zdroj, ze kterého se čerpalo. To, že se těmto tématům velká česká média dosud vyhýbala, není problém Středoevropana, ale jejich problém. Byli jsme nazýváni manipulátory a lháři, ale čas nakonec ukázal, kdo měl pravdu.

Přitom informace tu byly. Jen namátkou:

Odborník: Švédsko je rájem mezinárodního islámského terorismu

Švédský politik: V zemi už zuří malé občanské války

Britská vláda varuje před cestou do Švédska kvůli zločinnosti, střelbě a explozím

Počet znásilnění ve Švédsku v roce 2017 vyšší o 10 procent

Švédský premiér je ochoten nasadit armádu, aby zničil kriminální imigrantské gangy

Granáty jsou prý ve Švédsku snadno k mání, tvrdí policista ze Stockholmu

Komentáře

komentáře