Lauren Southern vyfasovala doživotní zákaz do Británie.

0
Lauren Southern, Facebook

Kanadská aktivistka, která nebyla nedávno vpuštěna do Británie kvůli sociálnímu experimentu, který krátce předtím v Británii provedla, dostala doživotní zákaz vstupu na britskou půdu. I vzhledem k tomu, že Southern je kanadská občanka, a britská královna je formálně i její královna, jde o neobvyklý krok.

Southern byla zadržena symbolicky v Calais, odkud se do Británie dostávají nelegální přistěhovalci, z nichž se někteří prokazatelně v Británii dopustili terorismu. Zadržena byla podle protiteroristického zákona, ačkoliv policista, který volal jejímu otci, přiznal, že ji za teroristku nepovažují.

Důvod, proč byla Southern zadržena, byla distribuce “rasistických letáků” ve městě Luton, říká Southern na videu, kde popisuje svou verzi příběhu.

“Vše začalo před pár týdny, kdy jsem si přečetla článek na Vice, kde se tvrdilo, že Kristus byl gay. Článek mě zaujal nejen proto, že si myslím, že je to nesmysl, ale hlavně proto, že se kvůli článku nikdo neozval. Možná někde ano, ale nekonaly se žádné demonstrace, žádné odsuzování Vice ze strany náboženských vůdců, žádný útok ve stylu Charlie Hebdo na jejich redakci.

“A tak jsem si vzpomněla na protest v Londýně, na kterém se objevily transparenty podporující jak islám tak i LGBT komunitu, a toto spojení tehdy islámskou komunitu rozhněvalo. Ti lidé dostávali hrozby o usmrcení.

“Také byl gay muslimský pár, který také obdržel výhrůžky poté, co se oženil, a tak mě napadlo, že jde o rozdílné reakce u těchto dvou náboženství.”

Southern popsala, jak se rozhodla učinit experiment a sledovat, co se stane, když se pokusí propagovat LGBT diverzitu mezi islámskou komunitou. Proto se s dalšími lidmi vypravila do Lutonu, kde je silná islámská populace a rozbalila stánek s nápisem “Alláh je gay, Alláh je trans, Alláh je mezipohlavní, Alláh je v nás”. Šlo o experiment, ale jádrem mělo být zkusit, co se stane, když se někdo pokusí o zprostředkování dobré víry mezi dvěma komunitami – LGBT a islámem.

Stalo se to, že jejich stánek obklíčila skupina rozzuřených muslimů a policie na místě stánek a distribuci letáků ukončila a letáky zabavila.

“Lidé k nám chodí a říkají, že co děláte, je urážlivé, a situace se vám vymkne z ruky a dojde k napadení,” tvrdil Southern jeden ze zasahujících policistů, který varoval, že Southern zatkne, aby uklidnil agresivní dav.

Jak to celé dopadlo už víme. Southern byl zakázán vstup do Británie a nyní dostala i rozhodnutí o tom, že tento zákaz je doživotní.

“Co je rasistického na tom říct že Alláh je gay, když není rasistické říct to samé o Ježíšovi? Proč mají muslimové právo být homofóbní a gay lidé se nesmí sebeprojevit?

“Proč něčí urážka – ne vyzývání k nenávisti nebo násilí – ale urážka jisté skupiny, vyústí v doživotní zákaz do země, která toleranci vzývá jako svou klíčovou hodnotu?”

A Southern uzavírá: “Británie, pokud jí nevadí, že je ovládána archaickými zákony o rouhání vynucovanými islámem a šaríou, musí o tomto problému začít mluvit, než se dostane do situace, kdy se o tom žádná konverzace nebude moci vést.”

Komentáře

komentáře