Ve Francii ubodána stará Židovka, která přežila transporty v Druhé světové válce

0

Přežila transport Židů v Paříži v roce 1942, aby skončila ubodaná a okradená pravděpodobně svým muslimským sousedem, kterého znala od jeho dětství.

Tělo 85-leté Mireille K. bylo nalezeno poté, co v jejím bytě v 11.obvodě v Paříži vypukl v pátek večer požár. Pitva na jejím těle následně odhalila 11 bodných ran. Vražda je vyšetřovaná jako antisemitský útok.

Podle jednoho z vyšetřovatelů, který anonymně promluvil pro list L’Express, byli zatčeni dva muži. Francouzský politik Meyer Habib tvrdí, že jeden za zatčených je muslim policii z minulosti již dobře známý. “Mireille K. podezřelého znala. Její 35-letý muslimský soused, sexuální násilník, kterého znala od dětství.”

Útok je jedním z celé řady protižidovských útoků ve Francii, které jsou odpovědny za exodus této skupiny z Francie. Někteří jej označují za největší exodus Židů z Evropy od Druhé světové války. Drtivou většinou pachatelů těchto útoků jsou muslimové. Křesťanský, potažmo etnicky francouzský antisemitismus, je ve Francii marginální.

Komentáře

komentáře