Švédská vláda chce zakázat anonymitu na internetu

0

Švédská vláda chce vyvinout větší tlak na technické giganty jako je Google, Facabook a Twitter, aby ukončili anonymitu “online trolů” a těch, co zveřejňují nenávistné projevy.

Ministr pro bydlení a digitalizaci Peter Eriksson řekl, že on a ministr spravedlnosti Morgan Johansson společně pracují na vyvinutí většího tlaku na společnosti sociálních médií, aby řešili nenávistné projevy online, píše Expressen.

“Dosud bylo příliš lehké si na internetu říkat, co chcete,” prohlásil Eriksson a dodal, že osoby by měly být odpovědné za to, co říkají.

“Trolovské účty, které dnes existují – a to i ve Švédsku – musejí skončit. Musíte na to poukázat u velkých platforem a říct jim, že mají odpovědnost, že to musejí vyčistit a zbavit se toho”, dodal.

Oba ministři se mají setkat se zástupci Googlu, Facebooku a dalších internetových společností 13.dubna a Eriksson potvrdil, že švédská média budou na setkání také. “Myslím, že potřebujeme mnoho nových pravidel, z nichž některá se budou týkat zákona.”

Švédsko je v pronásledování svých občanů za jejich projevy spolu s Británií a Německem v Evropě nejdál. Švédská vláda miliony švédských korun podporuje mainstreamová média, aby bojovala se šířením tzv. fake news. Ačkoliv fenomén falešných, neboli vymyšlených informací skutečně existuje, v jaké souvislosti mluvit o velkých médiích, které naopak zase informují jen o tom, co se jim hodí? Není absolutní ignorování dění v Jižní Africe či právě ve Švédsku a předstírání, že není o čem informovat, také fake news?

Komentáře

komentáře