Alžířan chtěl ve jménu Alláha vjet do davu v Pompejích

0

Dvaadvacetiletý nelegální imigrant z Alžírska byl zatčen kvůli obvinění z pokusu o terorismus poté, co se snažil s ukradeným autem vjet do davu lidí před Pompejskou bazilikou v Neapoli. Zastavily jej betonové zátarasy a na místě byl zadržen.

Útočník Othman Jridi polici o motivu svého činu podle italských novin Corriere del Mezzogiorno řekl jen: “Udělal jsem to jménem Alláha.”

Jridi přišel do Itálie poté, co byl vyhoštěn z Francie. Opustit měl i Itálii, ale v zemi zůstal. Kvůli vážnosti jeho zločinu byl umístěn do vazby.

Kromě tohoto trestného činu byl obviněn i ze dvou dalších, méně závažných. Krádeže auta a lhaní úřadům. Podle policie lhal o své identitě a vyšetřovatelům dal místo své adresy adresu přítele.

Když jej policie odvedla na místo, které jim udal, Jridi měl příteli arabsky říct: “Řekni, že tu žiju, nebo mě zatknou.” Za tyto drobnější zločiny mu soud ve zkráceném řízení udělil trest třiceti měsíců vězení a nyní čeká, až se bude projednávat jeho závažnější přečin. To vše za peníze obyčejných Italů.

Komentáře

komentáře