Rakousko již uložilo 50 pokut za zákaz zahalování obličeje, většinou ve Vídni

0

Rakousko za šest měsíců existence tzv.zákona o zákazu burky uložilo již 50 pokut za jeho porušení. Pokuta v tomto případě dosahuje až 150 eur.

Většina pokut byla udělena v prvních dvou měsících zákazu, který vešel v platnost v říjnu 2017. Ukazuje to, že zákon zabral. Většina pokut také byla udělena ve Vídni, což je nejvíc kosmopolitní rakouské město. Devět pokut padlo v Dolním Rakousku a šest v Tyrolsku, informuje list Kronen Zeitung.

Část pokut byla udělena v rámci provokací, kterých se dopustily různé aktivistky. Ty prý chtěly zjistit, zda policie bude zákon skutečně vynucovat. Ministerstvo zahraničí dokonce vydalo pro cizí turisty z muslimských zemí brožuru, která je o zákonu informuje a varuje, že praxe zahalování obličeje nebude v Rakousku tolerována.

Text zákona zahalení obličeje v určitých momentech povoluje tak, aby nezasahoval do života běžné rakouské společnosti. Zatímco plné zahalení obličeje jako je burka nebo nikáb je zakázáno, vlasy zakrývající hidžáb a běžné klobouky jsou povoleny. Povolené jsou i lékařské roušky při práci, klaunské masky při kulturních událostech a šály přes obličej v mrazech.

Komentáře

komentáře