Domů Pevnost Evropa ŠOK: Většina dětí v belgických Antverpách nejsou Belgičané

ŠOK: Většina dětí v belgických Antverpách nejsou Belgičané

0

Statistika zveřejněná belgickým městem Antverpy ukazuje šokující a nesmlouvavou demografickou výměnu obyvatel tohoto města. Téměř tři čtvrtiny jeho nejmladších obyvatel nejsou Belgičané, ale cizinci. I kdyby se v tuto chvíli zastavila migrace do Belgie a snížila porodnost cizinců, do 20, nejdéle 30 let budou z drtivé většiny nebelgické celé Antverpy.

Většina nebelgických obyvatel města má navíc neevropský původ, většinou ze severní Afriky – Arabové. Jde tedy o razantní proměnu z evropského velkoměsta, na arabské velkoměsto v Evropě. To je realita.

Graf je více než výmluvný. Ve skupinách obyvatel podle věku tvoří etničtí Belgičané, v tomto případě Vlámové, většinu mezi obyvateli od 50 let výše. Naopak mezi obyvateli mladšími 50 let tvoří Vlámové menšinu. A čím mladší skupina, tím méně Vlámů.

Je to zřetelné. Mezi dětmi od 0 do 9 let je dnes v Antverpách 74 procent cizinců. Za 20 let, pokud by se zastavila migrace, budou tvořit stejné procento mezi dospělými od 20 do 29 let, kde v tuto chvíli tvoří cizinci 55 procent. To znamená, že pokud by se zastavila migrace a porodnost, počet těchto lidí by za 20 let v Antverpách i tak vzrostl o 20 procent. Jenže migrace do západní Evropy se zřejmě nezastaví a aby se snížila mezi migranty porodnost k tomu také nemá západní Evropa moc odhodlání. Nárůst migrantské populace v Antverpách proto bude ještě dramatičtější. K tomu si přičtěme fenomén “white flight”, kdy bílí opouštějí místa, která už nejsou příliš bílá, a do 20 let budou Antverpy solidně arabským městem.

Komentáře

komentáře