Londýn v počtu vražd překonal poprvé od roku 1800 New York

0

Londýn poprvé po více než 200 letech předhonil New York v počtu vražd. Stalo se tak v době vlády muslimského starosty Sadiqa Khana a zároveň v době, kdy je Londýn nejvíce multikulturním velkoměstem Evropy.

Náskok má Londýn zatím těsný. V únoru viděl 15 vražd a New York 14. V březnu 22 a New York 21. Přitom historicky byl Londýn za New Yorkem vždy velmi pozadu.

Někteří změnu přikládají kampani starosty Khana, aby policie přestala na ulici namátkově kontrolovat etnické menšiny. Policisté se nyní bojí konfrontovat podezřelé černochy či Asiaty, aby se nedostali do problémů.

Nicméně již čísla z minulého roku ukázaly, že Londýn je z těchto dvou měst nebezpečnější v téměř každé kategorii jak násilných tak i sexuálních trestných činů. Londýňan má šestkrát větší šanci, že bude vykraden, než Newyorčan, Londýňanka má třikrát větší pravděpodobnost znásilnění než Newyorčanka, a lidé z Londýna jsou oloupeni 1,5 krát víc, než obyvatelé New Yorku.

A to muslimský starosta Khan v roce 2017 řekl, že Londýn je nejbezpečnějším globálním městem na světě. Pokud se chce Khan podívat do skutečně bezpečného města, může si zaletět na Island do Rejkjavíku. Možná mu zde bude chybět diverzita, kterou se Londýn tolik chlubí, ale určitě ho tam nikdo neokrade, ani nepřepadne.

Komentáře

komentáře