Švédská statistická agentura: Sbírání dat o etnicitě pachatelů není naše mise

0

Švédská národní rada pro prevenci kriminality (Brå) tvrdí, že nebude sbírat data o etnickém nebo migrantském pozadí pachatelů s odůvodněním, že to nepomůže jejich misi.

K prohlášení došlo po dotazu politika ze Strany Středu, Tomase Tobého, který tvrdí, že agentura by měla sbírat tolik dat, co je to jen možné, aby získala co nejlepší obrázek zločinu v zemi, píše Helsingborgs Dagblad.

“Vyloučení sledování toho, zda jsou pachatelé cizinci, je zradou obětí.”

Strana Středu již v minulosti požadovala, aby Brå sbírala data o etnicitě pachatelů, ale ministr spravedlnosti Morgan Johansson za sociální demokraty řekl, že rozhodnutí je na Brå.

“V jiných zemích je normální získat co nejvíce možných informací, aby se mohlo jednat. V Dánsku, například, to vedlo ke zřízení povinného programu sexuální výchovy u Červeného kříže pro všechny nově příchozí do země. Nechápu, proč stále zametáme důležité věci pod koberec,” zlobí se Tobé.

Ačkoliv Brå žádnou statistiku nevede, spekuluje se, že migranti a cizinci tvoří s ohledem ke svým počtům ve společnosti nadproporční většinu mezi kriminálníky.

Komentáře

komentáře