V Itálii zatčen šéf islámského centra, který ze studentů dělal džihádisty

0
Ilustrační foto

Šéf islamského kulturního centra v italském městě Foggia byl minulý týden zatčen kvůli podezření z vazeb na Islámský stát a obvinění, že radikalizoval děti jeho propagandou.

Muž se jménem, které si možná sám nepamatuje, Abdel Rahan Bdel Mohy Eldin Mostafa Omer, původem z Egypta, dával lekce islámu v kulturním centru Al Dawa, kde byl zároveň prezidentem. Byl obviněn z toho, že studenty tlačil ke vstupu do teroristických skupin, aby se podíleli na džihádu, píše Il Fatto Quotidiano.

Tento 58-letý muž prý studentům říkal: “Vyzývám vás k boji s nevěřícími, s vašimi meči sekajícími jejich hlavy, s vašimi pásy s výbušninami, které je rozmetají. Je nezbytné rozdrtit lebky nevěřících a vypít jejich krev k dosažení vítězství.”

Vyšetřovatelé také tvrdí, že Omer studentům posílal přes sociální sítě a mobilní aplikace různá videa obsahující materiál, který studentům říkal, že mají “povinnost zničit kostely a obrátit je v mešity” a označil Itálii jako cíl teroristických aktivit.

V jeho bytě byla nalezena oficiální propaganda Islámského státu spolu s obrázky a filmy dětí vykonávajících pro Islámský stát násilné činy.

Komentáře

komentáře