Pařížané z imigranty obydlených čtvrtí si stěžují na gangy “mladíků”

0
Marocká mládež

Obyvatelé imigranty těžce obydlených čtvrtí v Paříži jako je La Chapelle, Goutte-d’Or a Barbès, požadují po vládě, aby jednala, a zakročila proti gangům nezletilých Maročanů, kteří útočí hlavně na ženy.

Petice vyzývá radnici k přijetí kroků, které by s migranty, často drogově závislými, zatočily, píše Le Parisien.

Jedna obyvatelka jménem Mireille vypráví, jak si migranti vybrali jí a její patnáctiletou dceru. “Poprvé, to bylo v neděli v noci, jsem viděla tři tyhle mladíky stát na chodníku a cítila jsem nebezpečí, tak jsme se otočily, ale v tu chvíli jeden z nich skočil po mé dceři, ale ta se mu vytrhla a začala křičet.”

“Následující den jsme podaly trestní oznámení, ale už raději na ulici moc nechodím a dcera také ne. Je to nefér, že nemůžeme ve své čtvrti chodit svobodně po ulici,” dodává.

Petici podepsalo i 57 majitelů obchodů, kteří upozorňují na rostoucí počet loupeží v jejich obchodech a také okrádání jejich zákazníků, k čemuž prý často dochází přímo před jejich očima.

Paříž se v minulosti pokoušela tyto mladíky dostat z ulice a otevřela pro ně centrum za 700 tisíc eur, ale mladí migranti neměli zájem.

Komentáře

komentáře